jsme tu pro vás

Slunovrat a druhá čakra

SLUNOVRAT

21.června 2019 v 10:55h vstupuje Slunce do znamení Raka. Nastává letní slunovrat a nejdelší den v roce. Užijte si jej!

Slunovrat je fáze, kdy Slunce dosáhne nejsevernějšího nebo nejjižnějšího bodu své pomyslné dráhy, tzv. obratníků Raka (sever) nebo Kozoroha (jih). Nastává, když den je nejdelší nebo nejkratší (platí pro zeměpisnou šířku, kde se nachází Česko, neplatí třeba pro póly nebo území mezi obratníky).

 

Rak je čtvrté, kardinální astrologické znamení. Je to znamení vodního živlu a vládne mu Luna. Spojuje aktivitu kardinálního znamení s emocionalitou vodního živlu a proměnlivostí vody. Zrozenci Raka jsou podivínští, náladoví, přecitlivělí a silně emocionální, jsou pečující a vnímaví, domáčtí, starostliví, kreativní, romantičtí a oddaní. Jsou to čisté a hluboké duše, které milují svůj domov a rodinu. Luna a znamení Raka je symbolicky spojováno s mateřstvím, plodností, péčí a citem, individualitou, hloubkou a čistotou. …toto vše jsou vlastnosti, které spojujeme také s druhou čakrou.

 

2.čakra – cítím…tvořím…naplňuji sexualitu…umím dávat i přijímat…dostávám to, co chci…jsem jaký jsem…

 

Zkuste si odpovědět na následující otázky…

Jsem spojen se svými pocity? Prožívám své emoce do hloubky? Cítím se milovaným? Plynu s proudem svého života? Jak přijímám změny ve svém životě? Raduji se ze života každý den? Komunikuji se svým vnitřním dítětem? Cítím svou mužskou i ženskou stránku? Jsem otevřen změnám? Jsem ve svém pohlavním životě tvůrčí, mám uspokojenou a naplněnou sexualitu? Co tvořím? Je lepší dávat než přijímat? …když s potěšením přijmu dar, dávám tím i něco dárci…umím to? Přijímám se takový, jaký jsem…?

 

Druhá čakra je silné téma. Disharmonii její funkce můžeme pozorovat i na souvisejících zdravotních potížích: dráždivý tračník, nepravidelná či bolestivá menstruace, PMS, cysty na vaječníkách, srůsty, děložní čípek, nemoci varlat, prostaty, sexualita, ledviny, močový měchýř, bolest spodní části zad, klouby, infekce, vše tekuté v těle (lymfa, krev, sperma, trávicí šťávy).

Vyrovnaná druhá čakra umožňuje tvořit a radovat se ze života, mít harmonické vztahy, cítit jistotu a sebeúctu.

 

S čakrami se dá pracovat mnoha způsoby…cvičením, meditací, vizualizacemi, barevnou terapií a kameny, atd.

Výbornou pomůckou je také novinka na terapeutickém trhu – dočasné tetovací obtisky HAPPY CHAKRA. Čakrové symboly obtisku v sobě nesou energeticko-informační program, působí na podvědomí a změnu našeho energetického pole. Obtisky pomáhají koncentrovat naši pozornost na jednotlivé čakry, harmonizovat a vylaďovat celý energetický systém. Obtisky na těle vypadají krásně.

Tetovačky HAPPY CHAKRA jsou bezpečné, netoxické, voděodolné, cenově dostupné. Snadno se aplikují a vydrží na pokožce až 8dní. Všechny tetovací obtisky HAPPY CHAKRA jsou očištěny speciální čakrovou vykuřovací směsí a rituálně připraveny k nejlepšímu působení a prospěchu svého uživatele.

Pro povzbuzení energie druhé čakry lepíme tetovačku do oblasti druhé čakry – tedy zezadu na křížovou kost, zepředu doprostřed mezi stydkou kost a pupek. (K objednání na www.cakra.cz)